Duyurular

Staj İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Bütünleme ve Tek ders sınavları ile aynı tarihlerde staj yapılabilir.

Aynı iş yerinde hem işletme hem de laboratuvar stajı yapılabilir. Fakat öğrencilerimizin farklı işletmelerde staj yapmaları kariyerleri ve iş tecrübesi kazanmaları adına tavsiye edilir. Öte yandan, aynı işletmede hem işletme hem de laboratuvar stajı yapılacaksa staj tarihlerine dikkat edilmeli ve her bir staj için ayrı staj defteri hazırlanmalıdır.

Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği' ne dahil edilmesinden dolayı Pandemi süresince Tarım İl Müdürlükleri'nde yapılan stajlar kabul edilecektir.

Stajlarını ödevlendirme şeklinde yapacak öğrencilerimiz bölüm web sitemizde bulunan ödev konularından dilediklerini seçebilir. Staj defteri, yine web sitemizde bulunan yönergelere uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Yüz yüze ve ödev şeklindeki stajların hiçbirinde danışman seçimi ya da ataması yapılmayacaktır.

Yaz okulunda ders alan öğrenci yaz okulu tarihleri sırasında kesinlikle staj yapamaz. Yaptığı tespit edilen öğrencilerin stajları değerlendirmeye dahi alınmayacaktır.

Ekle-Sil haftasında öğrencilerimiz devamsızlık hakkını kullanarak staj yapabilir.

Yüz yüze staj yapacak öğrencilerimiz ISLAK İMZALI evraklarını EKSİKSİZ bir şekilde en geç 20 GÜN kala posta yoluyla (Erciyes Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, 38030, Melikgazi/ KAYSERİ) ya da e-posta yoluyla (yuzyuzestaj@gmail.com) göndermeleri gerekmektedir. Yüz yüze staj için gereken belgeler:

-Pandemi Dönemi zorunlu staj formu

-Zorunlu staj formu

-Transkript (Not Durum Belgesi)